Facebook’ta Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

Evet arkadaşlar Facebook popülaritesini kaybetmiş olsa da çoğumuz bu sosyal medya uygulamasını eski dostlarımızı bulmak ve fotoğraf albümleri oluşturmak için kullandık. Hala orta yaşlıların daha çok kullandığı dönemin popüler sosyal medya uygulaması Facebook’ta silinen mesajlar nasıl geri yüklenir? Facebook messenger’da arkadaşlarınızla veya grup sohbetlerinizle yaptığınız geçmiş konuşmaların bir fotoğrafını veya dökümünü almak ister misiniz? Bu makale sizi temel alıyor 🙂 Facebook’ta silinen fotoğrafları geri yüklemeniz için birkaç basit adımı nasıl özetledik.

Facebook’un bize sağladığı arşiv verileri sayesinde geçmiş yazışmalarımızdan gittiğimiz yerlere kadar her şey kayıt altına alınıyor. Kullanıcılar bu kayıtlı verileri indirerek istedikleri belgeye ulaşabilirler. Lafı fazla uzatmadan Facebook’ta silinen belgelerin nasıl kurtarılacağıyla başlayalım.

Facebook'ta Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

Silinen mesajlaşma sohbetlerini kurtarın. Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından aşağıdaki fotoğrafta gördüğümüz sağ üst köşedeki oka tıklayın ve ayarlara gidin.

Ardından sol menüden “facebook bilgileri”ne tıklayın. Ve üst kısımdaki erişim bilgileri bölümüne tıklayın.

Whatsapp Qr Kod Okumuyor Sorunu Ve Çözümü

Sayfa açıldıktan sonra paragrafın en altındaki “bilgilerinize ulaşabilirsiniz” kısmına tıklıyoruz.

Silinen Facebook mesajlarını nasıl kurtarabilirim? Önümüze açılan sayfada Facebook silinen dosyaların bize nasıl aktarılacağını soruyor. Burada ilgili veriler aşağıdaki fotoğraftaki gibi olmalı ve ardından dosya oluştur butonuna tıklanmalıdır. Butona tıkladıktan sonra e-posta adresinize Facebook arşiv bilgisi oluşturma talebinin alındığına dair bir e-posta gönderilecektir.

Messenger’da silinen mesajları kurtarın. Bu e-postadan yaklaşık 6-7 dakika sonra Facebook’tan ikinci bir e-posta alacaksınız ve aldığınız e-postada arşiv bilgilerinizin hazır olduğunu göreceksiniz. Arşiv verilerinin nasıl indirileceği sorusuna gelince fotoğrafta da görebileceğiniz gibi mevcut kopyalar bölümü buradan oluşturulan arşiv bilgilerini bilgisayarınıza indirebilir. Zip dosyasını çıkardıktan sonra, yazışmalarınızı ve fotoğraflarınızı klasörlerde bulabilirsiniz.

Leave a Comment