Instagram’da grup görüntülü araması nasıl yapılır?

Instagramda goruntulu grup gorusmesi nasil yapilir.jpg

Instagram’da grup görüntülü araması nasıl yapılır? Bununla kullanıcılar yeni bir oda oluşturabilecek ve bir grup video görüşmesine 50 kişiye kadar ekleyebilecek.

Instagram, Messenger Rooms’u platformuna entegre ettiğini duyurdu. Bununla birlikte Instagram kullanıcıları artık Messenger Rooms entegrasyonu ile 50 kişiye kadar grup görüntülü görüşme yapabilecek.

Şirket bu bilgiyi Twitter üzerinden duyurdu. Tweet, “En sevdiğiniz 50 kişiye kadar görüntülü sohbet etmenin kolay bir yolu mu? Evet lütfen. Bugünden itibaren Instagram’da Messenger Odaları oluşturabilir ve herkesi katılmaya davet edebilirsiniz. Bununla kullanıcılar yeni bir oda oluşturabilecek ve Messenger Rooms aracılığıyla 50 kişiye kadar ekleyebilecek.

Instagram'da grup görüntülü araması nasıl yapılır?

Instagramda goruntulu grup gorusmesi nasil yapilir..jpg

İşlem oldukça basittir ve kullanıcıların şu adımları izlemesi gerekir:

  •  Instagram’ı açın ve ardından Instagram Direkt Mesajları‘na tıklayın.
  • Sağ üst köşedeki video simgesine ve ardından Messenger Odaları’na dokunun.
  • Adınızın altında bir Messenger Odası oluşturulur, üzerine dokunun ve listeden arkadaşlarınızı seçerek odanıza davet edin. Bağlantıyı Facebook dışındaki arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz ve onlar yine de grup video görüşmesine katılabilir.

Hatırlamak gerekirse, Facebook geçen ay Messenger Odalarını tanıttı . Facebook, bir kişinin doğrudan Messenger uygulamasından veya Facebook’tan oda oluşturabileceğini ve herhangi birini video görüşmesine katılmaya davet edebileceğini ortaya çıkardı. Şirket, kullanıcıların Facebook hesabı olmayanları da davet edebileceğini söylüyor. Dahası, şirket Messenger Rooms’un yakında zaman sınırı olmaksızın 50 kişiye kadar izin vereceğini söylüyor. Facebook’ta Haber Kaynağı, Gruplar ve Etkinlikler aracılığıyla odalar başlatılabilir ve paylaşılabilir.

Leave a Comment