Whatsapp qr kod okumuyor sorunu ve çözümü

whatsapp web qr kodu okumuyor

Merhabalar, bu konu hakkında sizlerle WhatsApp’ın QR kodlarını okuyamama sorununu ve ilgili çözümleri paylaşmak istiyoruz.

WhatsApp Yardım ve Destek’te sizden gelen sorulardan biri de QR Kod okuma hatası, sorunla ilgili sorular. Bu barkod kodunun okunmaması sorunu ile ilgili sorunlar var.

Tiktok Video Etiketi Kaldırma

whatsapp qr kodu çalışmıyor

Bildiğimiz gibi WhatsApp’ı bilgisayardan kullanabilmek için QR kodunu okumak gerekiyor. Bunun için bilgisayardan “web.whatsapp.com” adresi üzerinden whatsapp web uygulamasını açıyoruz.

Burada, telefondan okumanız için bir QR barkod kodu görünür ve bu kodun akıllı telefondaki WhatsApp uygulaması Ayarlar > WhatsApp Web/Masaüstü > QR Kodunu Tara bölümünden taranması gerekir.

Buradaki sorun, cihazın gerekli okuma iznini vermek için tarama sırasında telefonun kamerasından QR kodunu okumamasıdır.

WhatsApp QR Kodu Okumuyor

  • Bu sorun nasıl çözülür? Bu sorun çözümü için birkaç farklı yöntem denemek gerekecektir. Bunun için WhatsApp web açtığınız tarayıcı kapatın ve tekrar açarak telefondan okutmayı deneyin.
  • Telefonda açılan WhatsApp uygulamasını kapatın ve yeniden açarak bu kodu okutmayı deneyin.
  • Telefon kamerasının temiz olduğundan emin olunuz.
  • WhatsApp QR Kodu okuma sorunu cihazın kamerası alaka olabileceği gibi WhatsApp sunucularından da kaynaklı olabileceğinizi unutmayın.

Leave a Comment